top of page
logo_ReStart_rgb.jpg
  • Nazywam się Patrycja Załuska. 

  • Na rynku pracy jestem aktywnie obecna od 10 roku życia, niemniej moje formalne doświadczenie zawodowe obejmuje ostatnie 15 lat. Pierwsze 10 lat pracowałam na etacie, w Pionie Korporacyjnym jednego z największych banków w Polsce, kolejne już na tzw. „swoim”.

  • 4 lata – tyle trwał mój reStart kariery.

  • Prowadzę firmę RE:START KARIERY, fundację StartGO!, dodatkowo jestem wykładowcą i kierownikiem modułu „Logika projektowa” na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Humanistyczno – Społecznego SWPS w Warszawie.

  • Jestem autorką licznych publikacji oraz książki „reStart kariery. Zbuduj swoją przewagę na rynku pracy”, która została nominowana do nagrody Economicus 2019 – konkursu na najbardziej interesującą książkę o gospodarce w Polsce.

  • Moją pasją jest identyfikacja potencjału zawodowego (osobistego i zespołowego), zmiana zawodowa, myślenie projektowe oraz CSR.

  • Uważam, że każdy może znaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Wymaga to rzetelnej diagnozy sytuacji, planu i konkretnego działania.

Patrycja 72 dpi-1 (2).jpg

Miałam być muzykiem, zostałam przedsiębiorcą. Mam za sobą 12 lat edukacji muzycznej w klasie skrzypiec i altówki.

ODWAGA W SZUKANIU PRACY #CareerShot
01:20

ODWAGA W SZUKANIU PRACY #CareerShot

Czy potrzebujesz śmiałości i odwagi w zmianie tj. np. #awans #nowapraca lub nowy klient? Ja tak. Zdobycie każdego Klienta i zlecenia wymaga ode mnie każdorazowego włączania #odwaga 🔔 Biorąc pod uwagę wszystkie doświadczenia zawodowe na rynku pracy jestem praktycznie 30 lat. Cały ten czas każda zmiana zawodowa i wyzwanie są związane z pewną dawką stresu, choć duuużo mniejszą niż podczas mojej 12 letniej edukacji muzycznej. Stres był tym z czym walczyłam pierwszych 6 lat a przez kolejne próbowałam się z nim zaprzyjaźnić. Bezskutecznie. Żadne programy, techniki i ćwiczenia nie pozwoliły mi opanować tremy związanej z publicznymi występami. Zdarzało się, że godziny przygotowań, prób, ogromu pracy miały niewesoły finał. ☟ Co zatem sprawiło i nadal sprawia, że udaje mi się opanować hamującą tremę i korzystać z posiadanych zasobów? ⇒ raz na jakiś czas robię podsumowanie własnych zasobów zawodowych ⇒ w przypadku akwizycji, zawsze zbieram maksymalnie dużo danych o kliencie, rynku, otoczeniu biznesowym ⇒ nauczyłam się słuchać rozmówcy, zadawać pytania i odpowiadać na potrzeby, które wyraża ⇒ znalazłam formę wystąpień publicznych, w których czuję się dobrze tj. online ⇒ w przypadku wystąpień offline, na żywo, to co pomaga to: znajomość grupy docelowej, uprzednia symulacja wystąpienia w warunkach domowych plus w drodze na wydarzenie ⇒ przekonałam się, że rozwiązania, które proponujemy jako Restart nie są dla każdego, ważne abyśmy docierali do tych klientów, dla których są one adekwatne ⇒ nauczyłam się współpracować z konkurencją i budować partnerstwa, przekonałam się, że wtedy wartość dostarczana klientom jest jeszcze lepsza ☟ A jak nabierają odwagi nasi Klienci? Podobnie. ⇒ Weryfikują zasoby zawodowe ⇒ Identyfikują swoją niszę zawodową ⇒ Zbierają informacje o rynku docelowym pracodawcy ⇒ Weryfikują partnerstwa zawodowe, przygotowują się do budowania nowych ⇒ Znajdują kanały dotarcia do pracodawców takie, które są dla nich adekwatne Podsumowując stres wywołuje u mnie granie solo na scenie, natomiast nie ma go jeśli gram w orkiestrze :)
DECYDUJĄCE ZDANIE W CV #CareerShot
01:36

DECYDUJĄCE ZDANIE W CV #CareerShot

#CareerShot startuje! 🚩 W każdy poniedziałek, krótki shot dla poszukujących #zmianazawodowa i #praca 🚩 Dzisiaj o 👉🏻 MOCNYM UDERZENIU w rynek pracy. Czego potrzebujecie aby to zrobić? 👉🏻 KROK 1 - Przygotowanie 1. Dokonać analizy KAPITAŁU ZAWODOWEGO 2. Określić PRZEWAGĘ ZAWODOWĄ https://lnkd.in/dHm-aBCX 3. Określić "kawałek" rynku z firmami, pracodawcami, którzy Was interesują i do których "uderzycie" https://lnkd.in/e7ZHF4hX 4. Dopiero wtedy przygotować DOPASOWANE CV + profil LinkedIn Pobierz bezpłatnie eBook "Skuteczne CV" tutaj: https://lnkd.in/dpQcxnK5 5. Weryfikacja networku zawodowego 6. Przygotowanie do interview w zakresie: doświadczenia, pracodawcy, branży, klientów firmy, rynku konkurencyjnego, motywacji do podjęcia pracy w danej roli zawodowej 👉🏻 KROK 2 - Działanie 1. Aplikowanie poprzez: - ogłoszenia - zakładki kariera - kontakt bezpośredni - przy pomocy networku Sprawdź 30 linków do stron z ogłoszeniami: https://lnkd.in/dgFEGaZn 2. Dopasowywanie aplikacji 3. Weryfikacja wypowiedzi i coraz lepsze przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych 4. Zapewnienie sobie regularnego snu i posiłków 5. Uporządkowany plan dnia i tygodnia https://lnkd.in/dJPr8ajj 6. W przypadku spadku motywacji sięgnięcie po: pomoc, wsparcie od bliskich, przełączenie się na "tryb zadaniowy", dołączenie do grupy wsparcia zawodowego w socialach, jakie inne zaproponujecie? Pamiętajcie, że dołączając do naszego newslettera raz w tygodniu, w piątek otrzymujecie informacje dotyczące rynku pracy, porady i analizy. Możecie zapisać się tutaj: https://lnkd.in/dZgp8pEQ
logo_ReStart_rgb.jpg
045A4341_2 (2).jpg

Moje wykształcenie to: Szkoła Główna Handlowa (Zarządzanie Zasobami Pracy), Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (Zarządzanie), akredytacja Associate Certified Coach (ACC ICF), CoachWise Coaching Essentials, Professional Coach ACSTH, Job – coaching (Uniwersytet Humanistyczno – Społeczny SWPS), IPMA Level D - Certified Project Management Associate.

W projektach, które realizuję ważne są dla mnie zarówno serce jak i mierzalne, twarde rezultaty.

bottom of page