top of page

Stworzyłam swój świat…pełen kolorów, optymizmu, ucieczki od codzienności i obowiązków. Witam Wszystkich, jestem Aga i zachęcam Was do pozostania w moim świecie na dłużej. Lady Hashi to blog kulinarny, w który poruszam również kwestie zdrowego odżywiania i wpływu na nasze zdrowie produktów, które jemy. Dieta bezglutenowa w moim życiu pojawiła się stosunkowo niedawno bo ok. 2 lata temu. Nie, nie mam nietolerancji glutenu, nie nie mam celiakii. Mam za to Hashimoto z którym zmagam się od 4 lat ( wsześniej zmagałam się przez 6 lat z Gravesha Basedowa). Długo mogłabym tu opowiadać o moich doświadczeniach z tym związanych, ale skupię się na tym, aby Wam opowiedzieć dlaczego jestem na diecie bezglutenowej i skąd pomysł na prowadzenie bloga.

Generalnie gluten nie jest niczym złym, o ile nie mamy celiakii, alergii na gluten, nietolerancji. Tak jak ze wszystkim, przy zachowaniu zdrowego rozsądku, nic nam nie szkodzi jeśli dbamy o zdrową zbilansowaną, różnorodną dietę, która zapewnia nam potrzebne składniki odżywcze. Moja dieta w dużym stopniu opiera się na produktach naturalnie bezglutenowych np. chia, kokos, kasza gryczana czy jaglana, płatki owsiane bezglutenowe, warzywa, owoce, mięso, nabiał, oleje, orzechy itd., ale też pozwalam sobie na dania zawierające gluten.

 

Zapewniam Was, że każdy znajdzie coś, co mu będzie smakowało, ja uwielbiam mleko kokosowe, to mój faworyt w wielu daniach. Ważne jest zachowanie równowagi. Wbrew wszystkiemu stosowanie diety bezglutenowej nie jest łatwe, szczególnie jeśli z całej rodziny tylko dla siebie mamy gotować bezglutenowo, ale wykonalne, czego jestem przykładem Ja, a do tego jeszcze smaczne. Do nowych smaków trzeba się po prostu przyzwyczaić, a co ciekawe, jak już zaczniecie skupiać się na tym, aby jeść bezglutenowo to okaże się, że wiele dań jedliście do tej pory, nie wiedząc nawet, że są bezglutenowe.

bottom of page