top of page

Wiedząc, że jedzie do mnie to „cudeńko”, nie mogłam się już doczekać kiedy otworzę książkę i zupełnie zatracę się w jej pięknym wyglądzie i treści. Zdrowe Termo Gotowanie – Mix przepisów nie tylko dla insulino opornych to kolejna z serii książek o zdrowym odżywianiu Magdaleny Makarowskiej i Dominiki Musiałowskiej. Wydawnictwo FEERIA – niezawodne, piękna oprawa, piękne wydanie zachęcające do posiadania tego właśnie egzemplarza.

Zacznijmy jednak od początku. Książka głównie skierowana jest do szczęśliwych posiadaczy urządzeń do termo gotowania – o którym kiedyś już pisałam w artykule. W tej chwili na rynku są nie tylko oryginalne Thermomixy, ale ich odpowiedniki. Zawarte w książce przepisy są „dodatkową” książką kucharską dla tych właśnie maszyn. Jeśli ktoś z Was posiada to urządzenie- wie, że wychodzą z niego najlepsze na świecie ciasta na bułki, chleby czy drożdżówki. Autorki jednak chcą zwrócić naszą uwagę również na to, że wyczarować można z niego o wiele więcej zdrowych potraw niż są dostępne wśród propozycji.

1618419508910-1431x1536.jpg

Co w niej znajdziecie? Dosłownie wszystko  Pierwsze co zwróciło moją uwagę to przepis na zdrową wersję koncentratu bulionu warzywnego, który oczywiście zrobiłam, a przepis znajdziecie tutaj. Oczywiście przy pomocy urządzenia termo można go wykonać o wiele szybciej, nie męcząc się nawet minuty, ale w wersji przygotowanej w standardowym garnku też jest dobry. Co jeszcze….zupy, obiady, dania jednogarnkowe, chleby, desery, ciasta, ciasteczka – a to wszystko z przemyślanym składem.

W książce dania zostały podzielone na pory roku co znacznie ułatwia nam zakupy warzyw czy owoców do danej potrawy. Jest też coś, co pokochałam jak tylko zobaczyłam – mianowicie przepisy na pasty i pasztety w tej zdrowszej wersji uwielbiam je. Są pięknie przedstawione na zdjęciach i zachęcają swoim wyglądem. Na pewno zrobię ich cała serię.

1618419508837-1677x2048.jpg

Mimo, że temat insulino oporności na szczęście mnie nie dotyczy, uwielbiam wszystkie książki z tej serii ponieważ są pełne zdrowych pomysłów z których często korzystam. Szczególnie polecam tę pozycję osobom zmagającym się z tym schorzeniem, choć nie tylko. Myślę, że każdemu z nas przydałoby się przeanalizowanie tego, co zjadamy każdego dnia i jaki to ma wpływ na nasze życie i zdrowie. Warto świadomie podchodzić do tematu zdrowego odżywiania, pamiętając, że w ten sposób kształtujemy nawyki żywieniowe całej naszej rodziny, poczynając od dzieci, które przykład biorą z nas.

1618419508866-1536x1456_edited.jpg
1618419508946-1274x1536_edited.jpg

Generalnie, okazuje się, że nie ma takiego dania, którego by nie zrobiła nasza Termo Machina. Jeśli tylko macie taką możliwość zachęcam do jej zakupu, a zobaczycie jak łatwe staje się gotowanie i spełnianie zachcianek naszych najbliższych. 

1618419508929-1536x1314.jpg

Nieograniczone możliwości sprawiają, że podczas gotowania z przepisów Dominiki i Magdaleny nabieramy jeszcze większej ochoty do spędzania czasu w kuchni, szczególnie, że przepisy są bardzo udane i wszystko wychodzi z nich jak na zdjęciu. Polecam Wam serdecznie kolejną pozycję z FEERIA i mam nadzieję, że jeszcze nie jedną uda mi się Wam zaprezentować już niedługo  Z książkami z tej serii jest tak, że jak poznacie choć jedną to zapragniecie mieć wszystkie kolejne!

Do następnego! Wasza Lady Hashi

Sprawdź moje DNA

bottom of page