top of page

Konsultacje na dobry start

Kim jestem?

Krz..png

Kimś kto po przepracowaniu kilkunastu lat na kierowniczych stanowiskach w przemyśle w różnych obszarach postanowił zaryzykować i wcielić w życie jeden ze swoich pomysłów...

Efektem tego ryzyka było m.in. zakwalifikowanie się do akceleratora Startup Spark: https://startupspark.io/3d-industry/ i realizacja innowacyjnego projektu z przeznaczeniem dla przemysłu: https://www.youtube.com/watch?v=XHjCbLTMud8

Wykonane i wdrożone narzędzie zostało docenione nie tylko przez przedsiębiorstwo, w którym wraz z Sewerynem Pietruchą – www.3dtrip.pl zrealizowaliśmy wdrożenie, ale również podczas I finału „Kuźni Pomysłów” realizowanego przez Skyhub pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego:

https://biznes.lodzkie.pl/lodzkie-dni-innowacji-final-i-edycji-kuzni-pomyslow/

Zaowocowało to zdobyciem cennych doświadczeń, umiejętności, rozwojem osobistym, pracą nad własnym biznesem, kolejnymi pomysłami na biznes, poznaniem i współpracą z wieloma ciekawymi osobami. Oczywiście ta droga nie jest pozbawiona zwątpienia, trudnych chwil, porażek, rozczarowań, utraty energii i motywacji, natomiast daje wiele satysfakcji.

Komu jestem w stanie skutecznie pomóc?

 1. Jeśli masz swój pomysł i chcesz go w końcu zrealizować, ale nie wiesz jak się do tego zabrać

 2. Jeśli chcesz zwiększyć szansę na pozyskanie inwestora/finansowania na swój projekt

 3. Jeśli chcesz wziąć udział w akceleracji, złożyć wniosek o dofinansowanie

 4. Jeśli chcesz zwiększyć szansę, aby Twój pomysł stał się działającym biznesem

 5. Jeśli nie masz wszystkich zasobów do realizacji swojego pomysłu i nie wiesz co zrobić

 6. Jeśli jesteś w miejscu, w którym ja kiedyś byłem,

 7. Jeśli nie masz czasu na pozyskiwanie wiedzy poprzez wybór książek do przeczytania, budowanie doświadczeń na własnych błędach, udział w wielogodzinnych sesjach mentoringowych.

To jestem w stanie pomóc Ci w Twoich pierwszych krokach – tu i teraz, krótko, zwięźle i na temat - w takim zakresie w jakim tego potrzebujesz.

 

W czym Ci mogę pomóc?

 1. Mogę Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu, problemów, rozczarowań, stresu oraz utraty wiary we własne możliwości jakie wiążą się z podjęciem wyzwania.

Piszę to z perspektywy osoby, która m.in.:

 • Nie zrealizowała projektu nad, którym pracowała 3 lata 

 • Straciła 3 miesiące na pisanie wniosków, których składanie nie miało sensu 

 • Poświęciła co najmniej 300 godzin na działania, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów 

Nie uważam tego oczywiście za zmarnowany czas, bo bardzo wielu rzeczy mnie to nauczyło. Nie ma jednak potrzeby, żebyś przechodził/przechodziła przez te oraz wiele innych rzeczy. Wystarczy umówić się ze mną na konsultację, żeby oszczędzić sobie takich niemiłych atrakcji.

Ode mnie dowiesz się:

 • Nad jakimi aspektami Twojego pomysłu się zastanowić, na jakie pytania odpowiedzieć, nad jakimi zagadnieniami popracować – by pomysł miał szansę na realizację, na finansowanie, na funkcjonowanie na rynku.

 • Czym różnią się od siebie akceleratory, Venture Capital, inwestorzy, do których warto się zwracać od tych do których zwracać się nie warto.

 • Jakiego rodzaju finansowania potrzebujesz, co i w jaki sposób oceniają potencjalni inwestorzy.

 • Jakie dokumenty i jakie materiały przygotować oraz w jaki sposób należy je przygotować.

 • Jak podchodzić do krytyki, żeby nie porzucić swojego marzenia

 • Jak korzystać z krytyki, żeby zapobiec realizacji czegoś co się nie sprawdzi w warunkach rynkowych

 • Dlaczego czas jest Twoim najcenniejszym zasobem, a nie pieniądze czy udziały i co z tego wynika dla Ciebie i Twojego pomysłu

 • Kogo warto posłuchać i co przeczytać by już na spokojnie dalej się systematycznie rozwija

Wszystko to w odniesieniu właśnie do Twojego pomysłu/projektu, a nie przykładowych, którym już się udało – gdyż na sukces płynęło wiele czynników, których często nie jesteśmy świadomi.

 

 • W rozwiązywaniu problemów – całe swoje zawodowe życie zajmowałem się i zajmuję rozwiązywaniem problemów – bardzo różnych problemów, najczęściej takich, z którymi się nigdy wcześniej nie zetknąłem i o których nie miałem wiedzy. Dzięki temu wyrobiłem w sobie odpowiednie podejście oraz umiejętność szybkiego radzenia sobie z takimi wyzwaniami korzystając ze wszelkich dostępnych metod - również wiedzy innych ludzi. Pamiętaj zatem, że nie musisz wiedzieć wszystkiego i samodzielnie rozwiązać każdego napotkanego problemu stojącego na drodze do realizacji Twojego pomysłu. Twoim najcenniejszym zasobem jest czas. Dlatego warto rozmawiać i dzielić się swoimi wyzwaniami zamiast za każdym razem udowadniać sobie i innym, że dasz sobie z Tym radę. Szczerze – Tobie tylko wydaje się, ze ludzie przywiązują do tego znaczenie. Najważniejsze, żebyś miał temat szybko i sprawnie „ogarnięty”.

 

 • W zwiększeniu wartości Twojego pomysłu/projektu – praca w wymagającym środowisku jakim jest przemysł, a także moje osobiste podejście do życia powoduje, że patrzę na problemy i zjawiska bardziej kompleksowo i systemowo. Zamiast rozwiązywać problem w sposób doraźny zawsze wolałem rozwiązania powodujące, że po prostu problem się już więcej nie pojawi i nie będzie trzeba angażować ludzi i środków do jego rozwiązania - a także mojego własnego czasu ;). Niby to takie oczywiste, ale wyciąganie daleko idących wniosków, zadawanie sobie przeróżnych pytań oczywiste nie jest. Zapewne właśnie dlatego to czytasz bo zadałeś sobie chociażby pytania:

            Co by było gdyby?

                  Czy możliwe jest żeby?

                        Co się stanie jeśli?

Zauważyłeś pewną prawidłowość, zadałeś sobie odpowiednie pytania i kreatywnie odpowiedziałeś na nie, być może odpowiadając na potrzeby ludzi, którzy chętnie z takiego rozwiązania by skorzystali.

Więc tak – mogę zwiększyć wartość Twojego pomysłu, rozwiązania, projektu:

- zauważając korzyści, których nikt inny nie dostrzegł, możliwe zastosowania, obszary rozwoju, modele biznesowe, sposoby sprzedaży i dostarczania produktu/usługi oraz inne elementy, które sprawią, że sam inaczej spojrzysz na to co chcesz zrealizować i możliwe tego efekty.

- podpowiadając rozwiązania powodujące zwiększenie efektywności, skrócenie czasu realizacji, zmniejszenie kosztów realizacji, poszerzenie grupy docelowej, skoncentrowanie rozwiązania wokół wybranego ciekawego aspektu.

 

 • Dostrzeżeniu Twoich własnych możliwości. Bardzo często jest tak, że sami nie dostrzegamy możliwości jakie posiadamy, nie widzimy tego co wychodzi nam świetnie przyjmując – uwaga, że każdy tak ma. Nie jest tak – i warto o tym wiedzieć. Być może znasz swój potencjał i potrafisz go wykorzystać. Chyba jednak nie do końca bo czytasz to zamiast zarządzać wielkim biznesem lub odpoczywać w tropikach odcinając kupony od swoich udziałów. Pomogę wykorzystać Ci lepiej Twój własny potencjał w projekcie nad którym pracujesz.

 

 • Przede wszystkim zaś pomogę skontaktować z odpowiednimi ludźmi. Nie, nie chodzi tu wcale o tzw. wysoko -postawione osoby, tylko o osoby, które są odpowiednie dla Ciebie. Oczywiście każdy ma kontakty i każdy je sobie buduje i jakoś z nich korzysta. Pytanie w jaki sposób?

 

Ja odkryłem, że mam naturalny talent do łączenia ze sobą ludzi. Kojarzenia tego czym się pasjonują, co robią na co dzień, jakie są ich mocne strony i potencjał oraz czego potrzebują i kogo. Taki swat – tylko od biznesów i pomysłów.

Od razu wiem, że o te dwie osoby koniecznie ze sobą powinny porozmawiać, bo mogą sobie nawzajem pomóc. Efektem takich moich spontanicznych działań w tym zakresie wielokrotnie była realizacja różnego rodzaju prac, zamówień, sprzedaż, nawiązanie współpracy biznesowej, powstawanie nowych startup’ów i projektów, spółek (ostatnio spółki akcyjnej a także pozyskanie inwestora do startupu na kwotę ponad 0,5 mln zł).

 

Dzięki konsultacji ze mną otrzymasz potężne przyspieszenie i zastrzyk energii dla swojego projektu – konsultacje na dobry start.

 

W jaki sposób obywają się ze mną konsultacje?

Pisz śmiało na linkedin:

https://www.linkedin.com/in/krzysztof-zarebski/

lub maila:

 

kzarebsski79@gmail.com

 

W krótkiej rozmowie telefonicznej ustalimy jakich zagadnień będą dotyczyć konsultacje. Powiem jak mogę Ci pomóc, a następnie ustalimy termin i godzinę konsultacji online.

bottom of page