top of page
olgazprojektu-1628625282659.jpg

Podstawowa zasada szczęśliwego życia - chroń swój spokój.

Otoczenie ma na mnie duży wpływ. Dawno temu zrobiłam sobie przysługę zmieniającą życie o 180 stopni
- pokochałam siebie na tyle, aby na pierwszym miejscu postawić sobie spokój swój i mojej rodziny. Co mnie motywowało? Świadomość tego, czym jest natura, jaką ma wartość i jaki my mamy wpływ na nasze otoczenie. 

olgazprojektu-1628625257342.jpg

Czy poczuliście kiedyś piasek pod nogami? Jeśli tak, to wiecie, jakie to uczucie. Kontakt z Ziemią jest czymś, czego nie da się podrobić, ani niczym tego zastąpić. To teraz, skoro poczuliście piasek, poczujcie, jak wkładacie nogi do miski pełnej chemii.. Codziennie, robiąc różne rzeczy, zadajecie sobie pytanie, co faktycznie robicie? Myślicie o konsekwencjach?

olgazprojektu-1628625306135_edited.jpg

Pomyślcie przez chwilę o tym, czy mówienie innym, ludziom z Waszego otoczenia, mogłoby zadziałać im plus dla kształtowania proekologicznych postaw? Zróbcie sobie jedno proste ćwiczenie. W ciągu jednego dnia zróbcie dwa albo trzy eco wyzwania. Działania nie muszą być skomplikowane. Ważne, żeby dawały pozytywne skutki. 

Jak myślicie, w jaki sposób, czym oddychać i co jeść, oraz jak żyć będą Wasze dzieci? Proste, prawda? Czy chcielibyście dla nich przyszłości, gdzie plastik niszczy oceany, gdzie genetycznie modyfikowane jedzenie niszczy nas jako ludzi... Pomyślcie o tym przez chwilę. Jeśli macie ciekawy prosty pomysł na prostą EkoEdukację, napiszcie. Chętnie przetestujemy i opowiemy o tym naszej społeczności :)

bottom of page