top of page
Cryptiony_Logo.png

Cryptiony

Aplikacja internetowa do automatyzacji rozliczeń podatku od kryptowalut. Wystarczy, że użytkownik wprowadzi historię transakcji np. poprzez dodanie kluczy API do kryptogiełd, a aplikacja połączy się z giełdą i pobierze historię transakcji użytkownika. Na podstawie historii transakcji generowany jest raport podatkowy, z którego wyliczenia wystarczy przepisać do zeznania rocznego (PIT-38).

Warto podkreślić, że aplikacja nie służy wyłącznie do przygotowania zeznania podatkowego za rok poprzedni. Dzięki aplikacji Cryptiony, użytkownik widzi swoje zobowiązania podatkowe na bieżąco – po pojawieniu się transakcji w aplikacji.

Aplikacja Cryptiony została stworzona przez startup Cryptiony R&D. "Jesteśmy młodą spółką technologiczną, nasz zespół to głównie osoby, które mają doświadczenie w programowaniu aplikacji dla bankowości".

CEO przed uruchomieniem Cryptiony był inżynierem oprogramowania i architektem rozwiązań dla branży bankowości. Zdobył 8-letnie doświadczenie w zakresie projektowania i implementacji systemów bankowych, w tym systemów zarządzania ryzykiem, systemów forex czy systemów typu „digital custody”.

cryptiony_pic2.png

To pierwszy tego typu projekt w Polsce.

app-dashboard.png

– Do tej pory rozliczenie podatku od kryptowalut było czasochłonne, szczególnie w przypadku setek czy tysięcy zawartych transakcji, a w przypadku korzystania z biura rachunkowego również kosztowne. Dzięki wykorzystaniu możliwości chmury obliczeniowej rozwiązanie opracowane przez Cryptiony R&D jest nie tylko szybsze, ale również tańsze – komentuje Bartosz Milczarek, CEO Cryptiony R&D.

Aplikacja stworzona przez łódzki startup to odpowiedź na rosnące zainteresowanie rynkiem kryptowalut oraz potrzebę rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. 

– Warto podkreślić, że aplikacja nie służy wyłącznie do przygotowania zeznania podatkowego za rok poprzedni. Dzięki aplikacji Cryptiony, użytkownik widzi swoje zobowiązania podatkowe na bieżąco – po pojawieniu się transakcji w aplikacji. Pozwala to użytkownikowi podjąć odpowiednie działania w celu optymalizacji podatkowej, przed zakończeniem okresu rozliczeniowego – dodaje Bartosz Milczarek.

Marketing i Biznes: Gdyby ktoś zaoferował Ci milion złotych – w jaki sposób byś je zagospodarował?

Bartosz: Na pewno na dalszy rozwój produktu. Taki zastrzyk finansowy przyspieszyłby ekspansję zagraniczną. Jeśli pojawi się inwestor, który zechce ją dokapitalizować, to tylko na warunkach, w których nadal mam kontrolę nad firmą.

cryptiony_pic.png

"Mam wizję na firmę, projekt nabiera trakcji, dlatego nie zamierzam oddawać kontroli. -kontynuuje twórca aplikacji. -Pieniądze przyznaczyłbym na dalszy rozwój produktu. Taki zastrzyk finansowy przyspieszyłby ekspansję zagraniczną. Internacjonalizacja oprogramowania to olbrzymi koszt. W naszym przypadku ten koszt byłby jeszcze większy, dlatego, że nie wiązałby się wyłącznie z przetłumaczeniem strony, bazy wiedzy i aplikacji na inny język, ale całe oprogramowanie musiałoby być dostosowane do przepisów danej jurysdykcji podatkowej. Jesteśmy ambitni, więc ekspansja na rynki zagraniczne jest kwestią czasu… oraz pieniędzy".

Informacje prasowe o Cryptionach

Cryptiony Logo_white.jpg
bottom of page